top of page

Modernizacja i remonty suwnic

Zajmujemy się profesjonalną modernizacją suwnic wszelkiego rodzaju (suwnice natorowe, suwnice podwieszane, suwnice bramowe, suwnice konsolowe) oraz modernizacją żurawi słupowych (stacjonarnych, warsztatowych).
Wykonujemy również kompleksowe remonty w/w urządzeń transportu bliskiego.
Wykonanie remontu, często doświadczonych wiekiem urządzeń przywraca suwnicy zatraconą funkcjonalność, zwiększa wartość użytkową i sprawność techniczną urządzenia. Pozwala przede wszystkim na przedłużenie pracy i żywotności suwnicy. 
Odpowiednia  modernizacja, unowocześnienie  suwnicy pozwoli nie tyko na przedłużenie czasu pracy danego urządzenia ale, co ważne przy procesie ulepszania produktu, pozwoli również na zwiększenie wydajności pracy suwnicy oraz dostosuje urządzenie do nowych warunków pracy. 
Przystosowana do warunków pracy, często celowa modernizacja pozwoli uzyskać zalety nowej suwnicy mniejszym kosztem.
Wszelkie modernizacje urządzeń wykonujemy kompleksowo, od projektu i wykonania dokumentacji po badanie odbiorcze urządzenia po modernizacji przez właściwy urząd dozoru technicznego.

 

W zakres naszych usług dotyczących modernizacji suwnicy oraz żurawi słupowych wchodzi m.in.:
 
> wykonanie dokumentacji elektrycznej i mechanicznej;
> dostosowanie suwnicy do minimalnych wymagań UDT, BHP;
> modernizacja sterowania suwnicy na nowoczesne systemy sterowania:
- zmiana sterowania z kabiny, kasety na sterowanie radiowe (nadajnik - odbiornik),
- zmiana sterowania suwnicy ze sterowania z nastawników na sterowanie z poziomu zero / poziomu roboczego,
- zmiana starego sterowania suwnicy na nowoczesne manipulatory sterownicze,
- montaż nowej szafy sterowniczej, wraz z nową aparaturą elektryczną;
> zwiększenie udźwigu suwnicy, żurawia; zmiana udźwigu;
> skrócenie, wydłużenie suwnicy;
> zmiana napędów poszczególnych mechanizmów z użyciem nowoczesnych motoreduktorów i falowników (przemienników częstotliwości);
> zastosowanie w suwnicy płynnej regulacji prędkości poszczególnych mechanizmów jazdy suwnicy;

> zastosowanie nowoczesnych systemów zasilania suwnicy (zasilanie szynoprzewodami);
> zastosowanie systemów antykolizyjnych pomiędzy suwnicami pracującymi na tym samym torowisku;
> zastosowanie czujników przeciążeniowych w mechanizmie podnoszenia / opuszczania;
> wymiana starego okablowania suwnicy;
> wykonanie nowych szaf sterowniczych oraz ich wymiana.


​​​​Ponadto proponujemy usługi montażu i instalacji suwnic, żurawi, wciągników zakupionych u innych producentów, wraz z kompleksowym przygotowaniem urządzenia do badania odbiorczego właściwego dozoru technicznego.  
Reanimujemy również urządzenia dźwignicowe nieczynne i niezainstalowane w miejscu pracy.


W ostatnich latach żurawie coraz częściej podlegają modernizacjom i ulepszeniom, aby zwiększyć wydajność sprzętów i sprostać rosnącym wymaganiom. W tym celu stosuje się innowacyjne technologie, oprogramowania lub sterowniki, które usprawnią pracę urządzeń transportu bliskiego. Wszelkie ulepszenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz efektywności pracy, a także obniżenie kosztów eksploatacji. W naszej firmie modernizacje wykonujemy kompleksowo, od doboru optymalnych rozwiązań, poprzez dostosowanie ich do konkretnego sprzętu, aż po wykonanie prac usprawniających. Doświadczenie zdobyte przez lata, pozwalają sprostać nam nawet najwyższym wymaganiom stawianym przez klientów.

W ramach modernizacji przeprowadzamy m.in.:

  • wymianę podzespołów żurawi;

  • dostosowanie układu sterowania;

  • montaż dodatkowych elementów konstrukcyjnych;

  • zmianę sposobu działania lub przeznaczenia żurawia.

​Wykonywanie regularnych napraw żurawi jest bardzo ważne dla utrzymania urządzeń transportu bliskiego w dobrej kondycji. Co więcej, zapewnia operatorom sprzętu bezpieczną pracę. Wymiana uszkodzonych i zużytych części na nowe pozwalają także na uniknięcie większych awarii, które mogłyby być bardzo kosztowne w naprawie lub wymagałyby zakupu nowego sprzętu. Jako profesjonaliści  naprawy żurawi przeprowadzamy szybko i sprawnie, mając na uwadze, jak ważne jest utrzymanie ciągłości prac na budowach, w zakładach produkcyjnych, magazynach czy przedsiębiorstwach logistycznych. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem i profesjonalnie wyposażonymi halami, które pozwalają na przeprowadzanie najbardziej skomplikowanych napraw żurawi.

 

​Zdecydowanie TAK! W naszej firmie zatrudniamy doświadczonych specjalistów, którzy dysponują odpowiednią wiedzą dotyczącą budowy urządzeń transportu bliskiego. Dlatego przeprowadzamy także kapitalne remonty żurawi. Wszelkie prace wykonujemy z wykorzystaniem wysokiej jakości podzespołów od sprawdzonych dostawców, które spełniają aktualne normy. Dzięki temu maszyny będą funkcjonować w prawidłowy sposób przez długi czas. Dokładamy wszelkich starań, by remonty były przeprowadzane sprawnie i z należytą starannością. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ustalamy zakres prac i na bieżąco konsultujemy się z właścicielem żurawia. W przypadku dodatkowych pytań związanych z remontami urządzeń dźwigowych zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Zapraszamy do współpracy!

Remonty suwnic

Modernizacje suwnic

Modernizacja żurawi dla lepszej wydajności

Naprawa żurawi - korzyści dla Twojej firmy

Czy warto zlecać remont żurawi naszej firmie?

bottom of page